Pranešėjai

Erion Veliaj

Erion Veliaj yra Albanijos sostinės Tiranos meras, į šį postą tiesiogiai gyventojų išrinktas 2015 m. Jo vadovavimo laikotarpiu Tiranos vystymasis yra nukreiptas į žalesnio ir ekologiškesnio, socialiai dinamiško ir tvaresnio miesto kūrimą. Prieš tampant meru p. Veliaj buvo Albanijos parlamento narys, o nuo 2013 iki 2015 m. socialinės gerovės (angl. Social Welfare) bei jaunimo reikalų ministras. Šioje pozicijoje jis pristatė reikšmingas pensijų, socialinių išmokų, įsidarbinimo galimybių ir profesinio mokymo reformas. Prieš 2011 m. tampant Albanijos socialistų partijos nariu, p. Veliaj buvo ilgametis „MJAFT“ judėjimo ir pilietinės organizacijos, įgijusios didelį populiarumą dėl savo efektyvių ir naujoviškų taikių protestų metodų, lyderis bei įkūrėjas. E. Veliaj Sasekso Universitete (JK) įgijo magistro laipsnį Europos integracijos srityje bei Politikos mokslų bakalauro laipsnį Grand Valley Universitete Mičigane.

 

 

Johan Van Reeth

Inžinierius-architektas p. Van Reeth pradėjo savo karjerą kaip prof. Marcel Smets‘o tyrimų grupės „Projectteam Stadsontwerp“ narys, kur jis koordinavo Leuveno miesto Belgijoje stoties teritorijos pertvarkymą. 1999 m. p. Van Reeth įgijo magistro laipsnį miesto plėtros ir erdvinio planavimo srityse, o nuo 2000 iki 2006 m. buvo Leuveno miesto tarybos patarėjas miesto plėtros klausimais. Jis vadovavo planavimo departamentui, kartu kūrė pirmąjį miesto teritorijos bendrąjį planą ir vadovavo pagrindiniams miesto projektams. Laimėjus kelis Flandrijoje vykusius miestų dizaino konkursus, p. Van Reeth 2006 m. su partneriais įkūrė BUUR urbanistikos biurą. Šiandien BUUR vysto reikšmingus Flandrijos ir Briuselio miestų projektavimo, strateginio planavimo, viešųjų erdvių ir infrastruktūros projektus. J. Van Reeth daugiausia dėmesio skiria perėjimo (angl. transition) prie tvaraus mobilumo procesams, o bendrai BUUR įgyvendindami projektai siekia kokybiškos ir atsparios miestų ir regionų plėtros ir yra grindžiami bendradarbiavimu su vietos ir regionų valdžios institucijomis, taip pat su privačiais partneriais.

 

 

Daiva Jakutyte-Walangitang

Daiva Jakutyte-Walangitang – inovatyvaus teritorinio bei erdvinio planavimo specialistė tvarių, atsparių bei pažangių miestų vystymosi srityje. Įvairiuose Europos Sąjungos ir tarptautiniuose urbanistiniuose projektuose savo žinias pritaikanti Daiva, prieš užimant projekto vadovės pareigas Austrijos Technologijos Institute 2011 m., dirbo Dubline, Bostone ir Frankfurte skirtingo masto projektuose, pradedant objektų ir erdvių dizainu ir baigiant darniu miesto rajonų planavimu bei vystymu. Remdamasi septyniolikos metų patirtimi, įgyta skirtinguose kultūriniuose ir urbanistiniuose kontekstuose, p. Jakutyte-Walangitang savo pranešimo metu kels klausimus, ko reikia ateities miestams, kad būtų užtikrinamas jų pažangus planavimas, tvarumas ir atsparumas ir ar Lietuva yra tam pasiruošusi.