XVII Forumas

XVII Lietuvos urbanistinio forumo tema: “Tvarumas – tik skambus šūkis ar urbanistikos kasdienybė?”

Šiemet didžiausias dėmesys forume bus skirtas Lietuvos miestų vystymosi tvarumui. Renginyje bus diskutuojama, kaip miestuose išvengti stichiškos plėtros, kaip juose keičiasi žalieji plotai, ar dirbtinis intelektas daro įtaką planuojant miestus, kokį vaidmenį atlieka ekosistemos. Savo įžvalgomis, tyrimais ir patirtimi dalinsis šios srities profesionalai iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

Lietuvoje miestuose gyvena apie 67 proc. šalies gyventojų.  Didiesiems miestams būdingi specifiniai iššūkiai: nevaldoma suburbanizacija, transporto kamščiai, oro tarša, aukštos nekilnojamojo turto kainos. Visa tai reikalauja integruotų ir tvarių sprendimų, kad gyvenimo sąlygos Lietuvos miestuose gerėtų.

Be to, šalyje stebime ir priešingą situaciją – kai kuriuose miestuose gyventojų ženkliai mažėja. Todėl forumo metu ekspertai ieškos atsakymų, ką daryti, kad miestų traukimasis būtų tvarus, o tos teritorijos netaptų vaiduokliais.

Taip pat forumo metu dėmesys bus skiriamas besikeičiančiai tvarumo sąvokai ir kokią įtaką tai darė urbanistiniam vystymuisi. Tvarumas anksčiau buvo susijęs su taršos lygio ir žaliųjų plotų bei parkų kiekio skaičiavimu. Dešimtajame dešimtmetyje sąvoka pasikeitė, kai daugelis miestų ėmėsi naujo požiūrio į aplinkos, socialinio ir ekonominio miesto poveikio pusiausvyrą. Ji apėmė tokius rodiklius kaip energija, vandens naudojimas, tarša, nusikalstamumas, užimtumas, sveikatos apsauga ir kt. Dabar apie tvarumo rodiklius galvojame dar plačiau. Jie apima socialinę sanglaudą, biologinę įvairovę, gyvenimo kokybę, socialinę nelygybę, kultūros paveldo išteklių įveiklinimą ir kt.

XVII Lietuvos urbanistinis forumas vyks:

2023 m. lapkričio 09d., ketvirtadienį, 9:30-16:30 val.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Gedimino pr. 7Vilnius

 

Platesnė informacija LR aplinkos ministerijos puslapyje.

Renginio programa čia: